1. Publiczne wystąpienia w sprawach znajdujących się w obszarze zainteresowań Stowarzyszenia.
2. Organizowanie i pomoc przy organizowaniu wydarzeń artystycznych, kulturalno – rozrywkowych, sportowych, charytatywnych, wychowawczych, edukacyjnych, zdrowotnych i integracyjnych.
3. Organizowanie i pomoc przy organizowaniu spotkań, konferencji, seminariów, wykładów, szkoleń i tym podobnych przedsięwzięć związanych z zagadnieniami kultury, sztuki, rozrywki, sportu, działalności artystycznej, charytatywnej, wychowawczej, edukacyjnej, zdrowotnej oraz mającymi wpływ na lokalną branżę wydarzeń (eventową).
4. Współpracę z instytucjami państwowymi, samorządowymi i innymi podmiotami oraz środowiskiem akademickim w zakresie organizowania i pomocy przy organizowaniu wydarzeń artystycznych, kulturalno – rozrywkowych, sportowych, charytatywnych, wychowawczych, zdrowotnych itp..
5. Inicjowanie programów profilaktycznych.
6. Organizowanie imprez integracyjnych, artystycznych, rekraacyjnych i sportowych w obszarze celów statutowych.
7. Propagowanie i organizowanie wymiany międzykulturowej i międzypokoleniowej, w szczególności poprzez organizację wyjazdów, pokazów, spotkań, warsztatów, prelekcji.
8. Finansowe i pozafinansowe wspieranie dzieci, młodzieży i osób w trudnej sytuacji życiowej, w tym osób niepełnosprawnych.
9. Organizowanie czasu wolnego dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym w formie półkolonii, obozów, warsztatów, wycieczek (w formach wyjazdowych i w miejscu zamieszkania).
10. Organizowanie i prowadzenie różnych form pracy profilaktycznej z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.
11. Współpraca z przedszkolami, szkołami, uczelniami w kraju i za granicą.
12. Występowanie z wnioskami i opiniami do właściwych władz, urzędów i sądów w sprawach związanych z celami Stowarzyszenia.
13. Przedstawianie właściwym organom postulatów i opinii w sprawach związanych z celami oraz działalnością Stowarzyszenia i jego członków.
14. Gromadzenie funduszy na działalność Stowarzyszenia.
15. Organizację i promocję wolontariatu.
16. Działalność wydawniczą oraz kolportaż prasy, książek i wydawnictw, w tym wydawnictw multimedialnych
17. Działalność promocyjną, informacyjną i poligraficzną, w tym: opracowywanie i druk broszur, folderów, plakatów. Opracowywanie i rozpowszechnianie materiałów
18. audiowizualnych, tworzenie stron internetowych, przygotowanie i rozpowszechnianie innych materiałów o charakterze reklamowych lub promocyjnych.
19. Prowadzenie badań, projektów rozwojowych, analiz i innych ekspertyz służących rozpoznawaniu potrzeb, wdrażaniu innowacyjnych, pilotażowych projektów związanych z lokalnymi społecznościami.
20. Inicjowanie i wspieranie postaw patriotycznych.
21. Wymianę doświadczeń z innymi organizacjami o podobnych i pokrewnych celach w kraju i poza jego granicami.
22. Organizowanie przedsięwzięć związanych z ochroną środowiska naturalnego, rozwojem zainteresowań i specjalności, działalnością w zakresie kultury, kultury fizycznej i sportu.
23. Współpracę z władzami samorządowymi, państwowymi, placówkami oświaty i wychowania, związkami wyznaniowymi, sektorem gospodarczym, środkami masowego przekazu.
24. Tworzenie i prowadzenie ośrodków oraz placówek oświatowo- wychowawczych, kulturalnych, świetlic. Organizacja innych form działalności pozalekcyjnej i międzyszkolnej.
25. Pomoc materialną i prawną dla członków Stowarzyszenia.
26. Organizację zbiórek charytatywnych.
27. Doradztwo i szkolenia w zakresie zarządzania dla organizacji, liderów, pracowników pracujących z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.
28. Organizacja kursów związanych z promowanie zdrowego stylu życia.
29. organizowanie warsztatów edukacyjnych w zakresie podnoszenia wiedzy na temat żywności.
30. Wspieranie podnoszenia kwalifikacji zawodowych nauczycieli
31. prowadzenie innych działań sprzyjających realizacji statutowych celów Stowarzyszenia.
32. Organizacja przedstawień i spektakli.